Uczniowie ze szkoły w Radulach prowadzą badania nad kulturą Podlasia tykocińskiego
"Podlasie Radulskie - projekt wystartował! Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły rozpoczęli prace, które będą wkładem w zachowanie pamięci i tradycji kultury ludowej "Podlasia tykocińskiego".
Wywiady z najstarszymi mieszkańcami Radul i okolic, dokumentowanie architektury drewnianej i rękodzieła, zbieranie opisów tradycji itp. wszystko to będzie wkładem w projekt realizowany przez Centrum Badań nad Historią i Kulturą Małych Miast, którego stronę internetową można zobaczyć pod tym adresem: www.tykocinregion.pl
Strona ta finansowana jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i zawiera mnóstwo ciekawych informacji na temat gminy i najbliższych okolic Tykocina.
Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w tak ważnym przedsięwzięciu, a o efektach badań będziemy sukcesywnie informować na stronie.
Opiekę nad badaniami uczniów prowadzi pan mgr Marcin Kwiatkowski" - informuje strona www.szkolaradule.com.
Uczniowie ze szkoły w Radulach zainteresowali się projektem "Konteksty kultury ludowej Podlasia tykocińskiego" i rozpoczęli dokumentację fotograficzną wiejskiej architektury. Są już pierwsze efekty tej pracy, zostaną one wkrótce zamieszczone na stronie internetowej projektu www.tykocinregion.pl.